Search
  • Roheline Paaskyla

Rohelise Kooli tunnustusüritus

Updated: Feb 23

5. juunil toimus Rohelise kooli programmi tunnustusüritus-konverents Tallinna Rahvusraamatukogus.


Päev algas muusikalise tervitusega Reigo Ahvenalt ja jätkus Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi tervitussõnadega. Konverentsi esimeseks teemaks oli  igaühe looduskaitse, kus  Aveliina Helm (Tartu Ülikool) rääkis sellest, miks on aeg igaühel loodust kaitsta ja kuidas seda teha. Lihtne näide – niitmise asemel heinategu ausse.


Ettekandega esinesid Eco-Schools programmijuht Hak van Nispen tot Pannerden Hollandist ja Litu Kiminski, kes on seotud Soome Eco-Schools („Vihreä lippu“) programmiga.

Kiminski viis meid kurssi programmi tegevustega Soomes ning näitas videot, mis oli tehtud „Vihreä lippu“ 20. aastapäevaks.


Päeva lõpus tunnustati haridusasutusi keskkonnateadlikkuse eest ökomärgisega „Roheline lipp“. Rohelise lipu said esimest aastat programmis osalenud koolid. Pääsküla Koolil on siht saada järgmine aasta roheline lipp. Oleme selle poole aasta jooksul teinud palju, et õpilased  ja õpetajad käituksid keskkonnateadlikumalt ning jätkame oma tööga ka järgmine õppeaasta.


Üritus oli hariv ja pani veel rohkem  mõtlema selle üle, kuidas juurutada rohelist mõtlemist  kaitsta loodust ja liigilist mitmekesisust .


Tunnustusüritusel käisid Pääsküla Koolist õpilasesinduse president Marec Pauklin ja meie kooli Rohelise kooli projektiuht Ene Urman.

0 views

©2019 by Roheline Pääsküla Kool. Proudly created with Wix.com

ROHELINE PÄÄSKÜLA KOOL

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now